Doba čtení ~3 min.

Generování reportingových dat v systému SAP je aktuálně stále více a více na vzestupu zájmu. Uživatelé řešení SAP mají o reportingová data zájem, ale není vždy samozřejmostí, aby data dostali v pořádku, v čas a podle svých přání. Implementace požadavků a přání na reporting dat ze SAP je často drahá, pomalá a poměrně těžkopádná. Klienti využívající řešení SAP se setkávají s uživatelskou náročností a vysokými finančními náklady na změny a úpravy.

Naopak stále oblíbenější na trhu je softwarové řešení Power BI od společnosti Microsoft. Z řešení SAP dokážeme generovat data (získat je a extrahovat) a díky Power BI existuje správná cesta, jak být v případě generování dat ze SAP efektivní. Power BI se stává oblíbeným řešením mj. díky skutečnosti, že je postaveno na uži­vatelsky známých až populárních řešeních MS Excel a Power Query.

GEM System je dodavatelem řešení, pomocí kterého je možné získat data ze systému SAP a na jejich základě připravit potřebné Power BI reporty. Výsledkem je vytvoření komplexní Business Intelligence platformy, která je navrže­ná především tak, aby bylo kdykoliv umožněno ji snadno měnit a rozvíjet řešení i v budoucnu.

Recommended Posts