Reference GEM System pro oblast middleware části Red Hat a open source technologií pro banku Raiffeisenbank

Migrace řešení a systémů finanční instituce Raiffeisenbank na poskytování krátkodobých úvěrů tak, aby bylo možné zcela opustit infrastrukturu Equa bank a tím významně zefektivnit na paralelním provozu datových center, souvisejících licencí a služeb a dalším.

Společnost Raiffeisenbank v ČR (RBCZ) provedla akvizici dnes již bývalé banky Equa bank v první polovině 2021. Na podzim roku 2022 dokončila RBCZ integraci klientů a jejich služeb do svých systémů. S jedinou výjimkou, a to systému na poskytování krátkodobých úvěrů, který byl pouze napojen na centrální RBCZ systémy, ale dále fungoval na infrastruktuře Equa bank.

RBCZ hledala spolehlivého IT partnera, který byl schopen zmigrovat celé řešení na poskytování krátkodobých úvěrů na RBCZ systémy tak, aby bylo možné zcela opustit infrastrukturu Equa bank a tím ušetřit desítky milionů korun ročně na paralelním provozu datových center, souvisejících licencí a služeb a dalším. GEM System během 7 týdnů zpracoval analýzu a plán projektu, která RBCZ potvrdila, že projekt je možné dokončit v požadovaném termínu 9 měsíců.

Zaujala Vás naše nabídka?