Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

GEM System třetí nejrychleji rostoucí technologickou společností v ČR

GEM System zvýšil své tržby o 900 procent a stal se tak třetí nejrychleji rostoucí technologickou společností v České republice. Celkově se GEM System umístil v žebříčku TOP 50 na 13. místě.

V letošním roce se v něm umístily společnosti z osmi zemí. Vedle České republiky i z Estonska, Litvy, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska a Srbska.

Srovnání středoevropských firem sestavil Deloitte už potřinácté. O umístění rozhoduje růst tržeb za posledních pět let. „Tržby považujeme za jeden ze zásadních ukazatelů pro měření velikosti byznysu. Dají se použít pro srovnání různých druhů podnikání," vysvětluje Šauer hlavní kritérium. Hodnocená společnost nesmí být mladší pěti let a v každém roce musí utržit alespoň 50 tisíc eur.

Stejně jako v loňském roce se nejrychleji rostoucí technologickou společností v České republice stal provozovatel internetových stránek se sportovním zpravodajstvím a výsledky LiveSport. Ten obsadil celkové druhé místo s růstem tržeb o 2441 procent. Druhou nejúspěšnější českou firmou byl opět internetový prodejce parfémů Internet Shop s růstem o 1210 procent a na třetí místo se probojoval výrobce softwaru GEM System, který zvýšil tržby o 900 procent.

Pozici nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě obhájil rumunský internetový prodejce letenek Vola.ro, jehož tržby v posledních pěti letech vzrostly o 17 323 procent.

"Více než polovina technologických firem v žebříčku se zaměřuje na vývoj softwaru, třetina pak na internetové služby. Pouze tři společnosti byly v celém žebříčku z oblasti telekomunikací a sítí a jedna z oblasti médií a zábavy," uvedl ředitel v oddělení auditu ve společnosti Deloitte Ladislav Šauer.

Průměrný růst společností v Technology Fast 50 se letos mírně snížil z 1068 procent na 1026 procent. Celkem 23 společností se do hodnocení dostalo vůbec poprvé. Nejvíce firem zastoupených v žebříčku mělo Polsko, dále Maďarsko (osm společností), Rumunsko (šest společností) a Česká republika. Kategorii Vycházejících hvězd letos ovládly polské technologické firmy.

 

více informaci o Deloitte Technology Fast na www.deloitte.com/fast50ce